• https://www.facebook.com/groups/164183427407945/

GÜLDERE (GÖDET) KARAMAN'IN EN GÜZEL KÖYÜ

SAKLI CENNET-SIRLAR VADİSİ

KÖYÜMÜZÜN YENİ YERİNE TAŞINMASI ÇALIŞMALARI BAŞLADI

BİR SÜREDİR GÜNDEMDE OLAN ÇALIŞMALAR BAŞLADI.

Bir süredir gündemde olan köyümüzün yeni yerine taşınması ile ilgili faaliyetler 03/06/2018 Pazar gününden itibaren başladı.
Çevre ve Şehircilik Bakanlığının 2014 yılında Türkiyede  üç köyden biri olarak örnek köy projesine köyümüzü de dahil etmesiye başlayan hummalı çalışmalar nihayet ete kemiğe bürünmeye başladı.
Proje çerçevesinde daha önceki yıllarda projenin ön çalışmaları, yer tespitinin yapılması, parselasyon işlerinin yapılması, yapılacak örnek konut ve sosyal alanların köylülerimiz tarafından seçilmesi ve nihayet geçen yıl inşaat alanının zemin etüdünün yapılmasıyla gözle görünür hareketlenmeler yapılmıştı.
Artık müteahhit firmanın 03/06/2018 Pazar günü yeni yerleşim alanında iş makinalarıyla parseller arası yol yapım çalışmasının başlamasıyla alanda çalışma da tamamen başlamış oldu.
Köy Muhtarımız ramazan AKÖZ'den alınan bilgiye göre parseller arası yolların açılmasından sonra sırada elektrik ve su hatlalrının döşenmesi ve nihayet konut ve sosyal alanların inşaatına başlanacaktır.
2019 da tamalanması planlanan çalışmların köylülerimize hayırlı, uğurlu olmasınıdiler, emeği geçenlere köylülerimiz adına teşekkürlerimizi sunarız.

Paylaş |                                         Yorum Yaz - Arşiv   
313 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın