• https://www.facebook.com/groups/164183427407945/
Ali YILMAZ
aliyilmaz64@gmail.com
SİTE HAKKINDA
14/01/2013

Bundan yaklaşık 2 ay kadar önceydi, Ali GENÇYİĞİT (Cerdalinin Kadirin Ali aynı zamanda Köyümüz adına kurulan derneğimizin de başkanıdır.) Facebookda bir bilgi paylaşmıştı. www.gulderekoyu.com sitesinin artık yayına başladığını duyuruyordu. Sevindim, heyecanlandım ve hemen ben de diğer arkadaşlara duyurmak için bir çaba içerisine girdim.

 Halen benim heycanım devam ediyor, çünki böyle bir girişim özellikle köylülerimiz arasındaki iletişime ve haberleşmeye ciddi katkı sağlayacaktır diye düşünüyorum. Şu ana kadar siteye üye olan kişi sayısı 28, şimdilik dört kişi köşe yazarı olarak belirlendi, ileri de köşe yazısı yazmak isteyenlere köşe yazarlığı yetkisi verilebilecektir. Bunları şunun için yazıyorum. Ali GENÇYİĞİT o günlerde bu siteyle ilgilenebilcek olanlara sitenin şifresini verebilirim, bu arkadaşlar zaman zaman haberler yazsınlar, yeni bilgileri paylaşsınlar, özellikle köyümüzü ilgilendiren konularda internet kullanan bütün köylülerimizi bilgilendirsinler diye bana da sitenin yönetim sayfasının şifresini vermişti. Yaklaşık  1 aydır bir şeyler yapmaya, bazı paylaşımlarda bulunmaya çalışıyorum.

 Bugün bu yazıyı yazmamı esas tetikleyen sebep sanırım aynı gün aynı Camiiden (Yeşil Camii) iki köylümüzün cenazesinin kalkıyor olmasıdır. Merhumlara Allah'tan rahmet diliyorum. FACEBOOK'a baktığımda birçok köylü burada bir şeyler paylaşıyor, günlük mutlaka girip çıkıyor, yorumlar yapıp fikir alışverişinde bulunuyorlar. Ben zaman zaman bu facebook'u kullananlardan en azından bir kısmı site için de bir şeyler yazsalar, birikimlerini paylaşsalar diye hayıflanıp duruyorum, acaba yanlış mı yapıyorum?

Yurtdışında ve Karaman dışında ciddi sayıda köylülerimizi var, bu arkadaşlardan site için destek istemek, yazı, haber talep etmek acaba ayıp mııdır?

Dünya çapında bir sanatçımız var, İhsan ARI (Süllünün Nihat'ın Oğlu), Değişik kurumlarda görevler yapmış, Bürokrat Zeynel Abidin KAYHAN (Bayram Hocanın Oğlu Hacelinin oğlu), www.larende.com gibi Karamanın en büyük haber portalının sahibi ve Arapoğlu Camiinin İmam Hatibi İskender KAYHAN (Bayram Hocanın Oğlu Hafız Musa'nın oğlu), Ozan Ali AKSOY (İnce İbrahimin oğlu), Karaman Kent Konseyi Başkanı İbrahim AKÖZ (Terzi, Nasıfın İbrahim) burada hemen aklıma geliveren köylülerimizden bazıları. Bunlar gibi daha bilmediğimiz ne değerlerimiz var, bilip de unutduğumuz öğretmenlerimiz, Avukatlarımız, Memurlarımız, Esnafımız, Tüccarımız daha kimler kimler var. 

Bu site köylülerimizin birbirlerini daha iyi tanıyabileceği, bizim değerlerimizi çocuklarımıza ve torunlarımıza aktarabileceğimiz, Adab-ı Muaşerete aykırı olmanak şartıyle herşeyi paylaşabileceğimiz bir mecra olmalıdır. 

Bundan sonra da bu tür paylaşımlarım devam edecektir. Tüm Köylülerime sevgilerimi, saygılarımı sunuyorum.

Ali YILMAZ
KONYA
0532 2219520 1366 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

GELENEKLERİMİZ UNUTULMASIN. - 02/05/2016
1MAYIS Pazar günü Gölpınar’ da (Saklı cennet) Yağmur Duamız vardı. Allah kabul etsin ve bütün ülkemizle birlikte köyümüze de bereketli yağmurlar ihsan etsin İnşaAllah.
Köy İsimlerinin Değiştirilmesi Meselesi. - 12/01/2016
Özellikle bir kaç gündür ortaya çıkan tartışma, köy isimleri eski haline döndürülsün mü, döndürülmesin mi?
KÖY ŞENLİĞİ İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELER. - 14/04/2014
YAKLAŞIK 5 YIL OLDU BİR ÖNCEKİ ŞENLİĞİ YAPALI, ACABA BU YILDA YAPAMAYACAK MIYIZ?
SİTEMİZ GİTTİKÇE GELİŞİYOR. - 06/02/2013
BU SİTE GÜLDERE (GÖDET) LİLERİN VE KENDİNİ GÖDETLİ HİSSEDENLERİN ORTAK DEĞERİDİR.