• https://www.facebook.com/groups/164183427407945/
Ali YILMAZ
aliyilmaz64@gmail.com
KÖY ŞENLİĞİ İLE İLGİLİ DÜŞÜNCELER.
14/04/2014

Yazımın başlığına bakınca herhalde umutsuzluğum hissesilmiştir. Bu şenlik işini becerememiş olmamız, devamını getiremiyor olmamız beni son derece rahatsız ediyor ve umutsuzluğa itiyor.

Geçen yıl bu zamanlar yazdığım yazıya baktım, şenlik hazırlıkları başladı, şenlik komitesi oluşturuldu şeklinde bilgiler aktarmışım. Gerçekten öyle de olmuştu. Bazı genç arkadaşlarla bir araya gelmiş, mutlaka yapılması gerektiği fikrinde birleşmiş ve en kısa zamanda tekrar bir araya gelmek için komite oluşturmuştuk. Ama devamı gelmedi, gelemedi, sanırım bundan sonra da gelemeyecek. Çok umutsuzum Çooook...

Peki neden köyümüzde yaşayan bunca insanımız varken, Karamanda yaşayıp her hafta sonu mutlaka köye giden, köyle bağlantısını koparmayan bunca insanımız varken, avrupa ülkelerinde bir sürü köylümüz her yıl yaz aylarında izin için köyümüze mutlaka gelirken neden bu kaynaşma, tanışma ve tanıtma faaliyetini gerçekleştiremiyoruz.

Bu yıl seçimler de yapıldı köyümüze yeni bir muhtar, yeni bir ihtiyar heyeti seçildi. Bana göre bu yeni muhtar ve heyeti için de güzel bir faaliyet olur. Şimdiden bir çaba içerisine girersek, gerekli özveriyi gösterir ve çalışmalara katılıp, gerekli desteği verirsek  neden olmasın.

BU YIL ŞENLİK YAPMAK İÇİN HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR. LÜTFEN GÖDETLİLER ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUNLAR... 2058 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

GELENEKLERİMİZ UNUTULMASIN. - 02/05/2016
1MAYIS Pazar günü Gölpınar’ da (Saklı cennet) Yağmur Duamız vardı. Allah kabul etsin ve bütün ülkemizle birlikte köyümüze de bereketli yağmurlar ihsan etsin İnşaAllah.
Köy İsimlerinin Değiştirilmesi Meselesi. - 12/01/2016
Özellikle bir kaç gündür ortaya çıkan tartışma, köy isimleri eski haline döndürülsün mü, döndürülmesin mi?
SİTEMİZ GİTTİKÇE GELİŞİYOR. - 06/02/2013
BU SİTE GÜLDERE (GÖDET) LİLERİN VE KENDİNİ GÖDETLİ HİSSEDENLERİN ORTAK DEĞERİDİR.
SİTE HAKKINDA - 14/01/2013
Sitemli bir yazı.